Крем-мед з сублімованими ягодами і фруктами
Що таке сублімовані продукти, ягоди та фрукти?
Гадаємо ви могли не одноразово чути слова «Сублімовані продукти», як це? Спробуємо пояснити. Сублімація – це досить новітня і мабуть єдина на сьогодні технологія довготривалого і якісного збереження продуктів, яка повністю зберігає в них всі поживні речовини, навіть при їхньому переході з однієї форми в іншу. Тобто, сублімоване яблуко має таку ж саму калорійність та поживну цінність, як і свіже, і воно не втрачає її, коли ми використовуємо його у своїх стравах.
Процес сублімації продуктів проходить за такими етапами:
Заморожування: продукти піддаються швидкому заморожуванню при температурі від -100°С до -130°С і чим швидше та глибше відбувається процес заморозки, тим дрібнішими утворюються кристали льоду в середині продуктів, при цьому не руйнуючи їх структуру та цілісність.
Вакуум та Тепло: після заморожування продукти переміщують в герметично закриту камеру, з якої повністю відкачують повітря утворюючи вакуум. Після чого в камері починають поступово підвищувати температуру, в щадному режимі не вище +40°С. Це дозволяє замороженій рідині в продукті випаровуватися, а пара яка при цьому утворюється відразу відкачується, не проходячи через фазу рідкого стану. Цей процес і відомий як сублімація. Чим менші кристали льоду утворилися при заморожуванні в нашому продукті, тим швидше вони випаровуються на другому етапі сушіння і тим вища буде якість одержуваного результату.
Конденсація: коли всі кристали льоду випаруються, завдяки низькотемпературним пластинам конденсатора у вакуумній камері, технологічний процес можна вважати завершеним. У підсумку в готовому продукті вологи залишається близько 2-4% від загального об’єму. Сублімований продукт зовні виглядає майже ідентично свіжому, проте його вже перетворено на суху, неймовірно ніжну та тендітну структуру.
Така обробка свіжих продуктів дозволяє майже на 95% зберегти в них поживні речовини, мікроелементи, вітаміни і навіть первісну форму. Сублімовані продукти на 100% складаються з натуральних компонентів і не потребують додавання ароматизаторів, барвників чи консервантів, тому що повністю зберігають свій природний смак, колір та запах протягом 2 - 5 років! І уявіть, для цього їм не потрібен холодильник. Температура збереження субліматів може бути від -50°С до +50°С градусів.
Продукти, що пройшли сублімаційну сушку, придатні для споживання як в сухому вигляді, так і в обробленому, при приготуванні крем-меду, як у нашому випадку, чи додавання їх до каш дитячого чи дієтичного харчування, до смузі, йогуртів чи кондитерських виробів. Варіантів їхнього використання безліч.
Сподіваємося тепер ви хоча б віддалено, але розумієте, що таке сублімовані продукти, ягоди та фрукти, і тепер вам не страшно буде їх скуштувати, як окремо, так і в нашому крем-меді. Виключно натуральні, смачні та корисні. У них лише один недолік - вони швидко закінчуються...)))